Eliminacje

Drodzy Tribute’owicze !

Dziękujemy wszystkim za udział w naszym emocjonującym konkursie, który cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Wasza zaangażowanie zrobiły na nas ogromne wrażenie, a proces wyłaniania zwycięzcy był niezwykle trudny ze względu na wysoki poziom wszystkich zgłoszonych zespołów oraz początkowe problemy techniczne.

Po dokładnej weryfikacji wszystkich głosów z wielką przyjemnością informujemy, że zespół bazOOms zdobył pierwsze miejsce i zostaje oficjalnie uznany za zwycięzcę konkursu.
A więc wynik naszego konkursu wygląda następująco

1. bazOOms – ZWYCIĘZCA
2. Tabula Raza
3. Druides

Chcielibyśmy również przeprosić za wszelkie niedogodności związane z brakiem odpowiednich zabezpieczeń w systemie głosowania. Rozumiemy, że to zamieszanie mogło wpłynąć na głosujących i zespoły. 

Oczywiście już pracujemy nad podjęciem odpowiednich kroków, aby uniknąć podobnych sytuacji w przyszłości. Uczymy się na własnych błędach i doceniamy Waszą cierpliwość i zrozumienie w tej sprawie.

Mamy nadzieję, że mimo wszystko konkurs dostarczył Wam niezapomnianych chwil i doświadczeń muzycznych. 

Dziękujemy jeszcze raz za udział i zaangażowanie!

Organizatorzy Tribute to Seattle 2024

DAMN – Jesteśmy czterema kolesiami o flanelowych serduchach i jeansowych wątrobach.
Grunge jako styl muzyki jest nam najbliższy, sprawiający najwięcej przyjemności z grania, aczkolwiek nie boimy się od czasu do czasu nieco wychodzić poza schemat i poeksperymentować, dodając tu i ówdzie elementy elektroniki.
Album „Against” jest naszym debiutem i zarazem zwieńczeniem ponaddziewięcioletniej działalności zespołu.
Utwory na nim zawarte są niestroniącym od ironii i sarkazmu komentarzem na temat różnych zjawisk społecznych i ogólnie tego co nas wkurza.

MACZETY – Gramy zajebistą muze w klimatach punk/rock z dodatkiem grungu. Sam posłuchaj i popłyń w naszych dźwiękach
Kawałek reksio będzie zajebiście pasował do tego triubut-a.
Czekamyyyy na telefon od Was !! 🙂

FANGA – to strzał w rockowo-stonerowym stylu. Gorące i brudne brzmienia, podbite klawiszem uderzają do głowy i podkręcają tętno. Melodie pełne emocji niesione na pulsie sekcji rytmicznej odurzają i pobudzają jak kolumbijski towar. Znajdziecie tu rockowy pazur, sexowny groove jak i luźne flow.

Gramy autorską muzykę, gdzie mieszamy różne style rockowe, ze szczyptą klawiszy i polskimi tekstami.

Wydalismy dwa single z nadchodzącej płyty, ktora ukaże sie jesienią 2024

Kuba – gitara, Paweł – perkusja, Adam – bass, Łukasz – wokal

Junk Hustler – to formacja z Pruszkowa. Kapela tworzy muzykę będącą swoistym fusion nurtów grunge, metalu i rocka alternatywnego. Kompozycje Junk Hustler są intensywnie nasycone partiami przesterowanych gitar przypominającymi brzmienie sceny z Seattle i uzupełnione bezkompromisowymi partiami gitary solowej. Sekcja rytmiczna trzyma wszystko w pulsującym rytmie, gdzie słychać doskonałą współpracę obu muzyków: basisty i perkusisty. Rozumieją się “w lot” i wzajemnie tworzą ostre rock’n’rollowo-transowe rytmy. Dodatkowo to zestawienie wypełnia wokal, czasem krzykliwy, czasem liryczny, który współgrając z muzyką tworzy niepowtarzalną atmosferę pozostawiając w pamięci nostalgiczne klimaty i przestrzenne doznania. Utwory kapeli są bardzo zróżnicowane pod względem kompozycyjnym, zachowując swoją oryginalność i utrzymując jednocześnie wspólny mianownik – inspirowany muzyką grunge. Warstwa tekstów skupia się na tematyce egzystencjalnej, relacji międzyludzkich i tym wszystkim co dotyczy emocjonalności człowieka i jego przeżyć, doświadczeń w dzisiejszym trudnym świecie. Zespół od 2017 rozwija intensywnie repertuar i działalność koncertową zyskując sympatię publiczności i rosnące grono fanów, grając kolejne koncerty głównie na warszawskich i mazowieckich scenach. Obecnie zespół pracuje w studiu nad nagraniem materiału na debiutancką EPkę. W dalszej perspektywie ma powstać ich pierwszy pełnometrażowy album. Równocześnie trwają prace nad nowymi utworami.

Nemesis – Gramy Art Rocka i jesteśmy prawie jak dinozaury ale jeszcze nie wygineliśmy.
Nasza muzyka to mieszanka gatunków.
Jesteśmy normalnie nienormalni i dlatego jeszcze wciąż żyjemy.
Kochamy smoki.
Dajemy radość i Magię i zawsze nasza muzyka to baśń z morałem…
Nasza muzyka to tak jak dinozaury możecie Nas odkryć jak nowy gatunek Indominusa

Ether – to kwartet nacierających na siebie żywiołów, ich kwintesencja.
Pierwsze przerwanie ciszy w Etherze nastąpiło wraz z początkiem Anno Domini 2023. Zespół prezentuje szerokopojętą muzykę rockową w oparciu o teksty o tematyce, związanej z okiełznaniem otaczającej nas wszechrzeczy.

SAND in the EYE – powstał we Wrocławiu, w połowie 2022 roku. Naszą muzykę określamy jako ME(n)TALROCK, czyli wypadkową ciężkiego, metalowego rocka oraz tekstów, autorstwa Aily, naszej wokalistki, które są wędrówką po otchłani ludzkiej duszy i psychiki. Mamy szerokie horyzonty muzyczne, które krzyżują się wokół brzmienia metalowego, jednak w naszej muzyce nie brakuje spokojnych, refleksyjnych momentów. Od początku 2023 roku rozpoczęliśmy koncertowanie i wydaliśmy parę pozycji na kanałach streamingowych. Obecnie wydajemy debiutancką EPKĘ.

Skład zespołu stanowią: Wokal – Aily, Gitary – Adam, Bass – Marco, Bębny – Wookieez

DRUIDES to dawka Progresywnego Punku, Grungue i Hard Rocka w jednym, co daję nam mieszankę którą nazywamy żartobliwie Basemet Pop. Co niektórzy nazywają nas Szamanami post grungu’e i hard rocka z metalowym zacięciem, co nosi w sobie trochę prawdy, ponieważ na żywo wypadamy niezwykle surowo i ekspresyjnie z gęstą hipnotyzującą lekko pijaną gitarą i mocnym czystym wokalem. Na koncie mamy jedną płytę długo grającą „Prius”

bazOOms – Zespół czterech powalonych dziewczyn z południowej Polski. Muzyke jaką grają można skategoryzować gatunkami takimi jak GRUNGE czy ALT-ROCK lecz uwielbiają one bawić się muzyką i nie zamykają się na tworzenie nowych, innych rzeczy. Ich muzyka opowiada czesto o skrajnych emocjach, porusza nieraz ciężkie tematy, dziewczyny są gotowe pokazac swiatu swoje zdanie.
Zespół rozpoczął swoje działania w marcu 2021 i przez pierwsze dwa miesiące, dziewczynom udało się dokonać pierwszego nagrania piosenki i teledysku. Grały już na dużej scenie festiwalu ZEW-Się Budzi i znalazły się także na łamach magazynu Teraz Rock. W 2024 planują wydać swoją debiutancką płytę! Od dzieciństwa uwielbiają tworzyć muzykę i wiedziały, że chcą to robić całe życie.
W skład wchodzą: gitarzystka i główna wokalistka Nina Brzóska, kolejna gitarzystka oraz wokalistka Gabriela Gierczyk, basistka Anna Plewa i perkusistka Natalia Ziaja.

ANIMOZJE to melodyjny rock z mocnymi tekstami i charyzmatycznym wokalem.
Brzmienie toruńsko-grudziądzkiej formacji to prawdziwy rock, którego muzyczna moc najpełniej wybrzmiewa na żywo, podczas koncertów. Rockowa energia i unikatowe flow, sprawiają, że ANIMOZJE pozostają na długo w pamięci miłośników najlepszych brzmień! Zespół pracuje aktualnie w studiu nad swoim materiałem, skupiając się w pełni na muzyce, artystycznej wizji oraz przesłaniu.

Matching Rebels to mieszanka alternatywnego hard rocka w klimacie lat 80/90tych. Działamy od 2021 roku a w 2023 wyszliśmy na scenę w odmienionym składzie który spaja nasz zespół. Za nami kilkanaście zagranych koncertów i przeglądów w tym jeden zwycięski. W tym roku wydajemy naszą drugą EP. Nie zwalniamy z tempa i nieustannie się rozwijamy. Chcemy zarażać muzyką i szerzyć uzależnienie od starego dobrego rocka.

Pierwsze miejsce na konkursie młodych kapel na festiwalu Czochraj Bobra Fest 2023
Zespół Tabula Raza powstał na przełomie lat 2004/2005 z inicjatywy dwóch kumpli ze szkolnej ławki – Michała Kłysza (wokal) i Jacka Majewskiego (perkusja, bas, gitara itd). Motywem przewodnim twórczości była dobra zabawa samych grających – okazało się jednak, że publika również bawi się przednio. Przez kilka lat skład wielokrotnie ulegał zmianie, w roku 2010 na stałe dołączył do nas Damian Szafrański (gitara) oraz Daniel Sarzała (bas). Naszą twórczość zawarliśmy w pionierskim nurcie satyrocore – mieszanina wielu gatunków muzycznych połączonych z niecodziennymi, prześmiewczymi, czasem kontrowersyjnymi tekstami – a to wszystko opatrzone dużą dozą pozytywnego chaosu i energii na scenie. W 2013 do ekipy dołączył Jotka ze skreczem stając się piątym elementem naszej twórczości. Na gitarę wskoczył Maciej Ledak, Po krótkiej przerwie reaktywacja nastąpiła z dodaniem do grupy Krzysztofa Stasiaka na Puzonie 🙂

Kiedy mówimy o “charts muzycznych”, odnosi się to do rankingów, na których umieszcza się najpopularniejsze utwory muzyczne, zazwyczaj według ilości sprzedaży, odtworzeń czy popularności w danym okresie w tym przypadku lata 90’te.
Dlatego “De Lux Charts” można interpretować jako zespół prezentujący muzykę zainspirowaną lub opartą na popularnych listach przebojów w określonej ramie czasowej dotyczące wykonywanych utworów, aby przenieść swoich fanów do magicznej atmosfery lat 90’tych.
Zainspirowani wielkimi zespołami, takimi jak Nirvana, Depeche Mode czy Radiohead. Band składa się z utalentowanych muzyków – Krzysia – perkusisty, Mieszka – wokalisty i gitarzysty, Mara, który gra na gitarze basowej oraz Adasia, drugiego gitarzysty elektrycznego.
The Luxe Charts dostarcza niezapomniane wrażenia podczas koncertów, przenosząc publiczność do czasów świetności Kurta Cobaina, , co sprawia, że zespół trafia do każdego słuchacza w indywidualny sposób.
MATERIAŁY VIDEO ZNAJDZIECIE NA NASZYM TIK TOKU.

*regulamin konkursu